arvutipank
Mida teha kui arvuti muutub aeglaseks?
Mida teha kui arvuti muutub aeglaseks?

Kellele meist meeldib teha tööd aeglase arvutiga? Ilmselt mitte kellelegi. Seega tasuks teada, mis võib olla aeglase arvuti põhjuseks.

Enamjuhtudel on aeglase arvuti põhjuseks igasugune rämps, mis on ühel või teisel moel arvutisse sattunud. See võib juhtuda, kui installida internetist mingi programm, mis omakorda installib mingid lisad. Et seda vältida, tuleks alati läbi lugeda tekst, enne programmi installimist.
Rämpsust vabanemiseks leidub mitmeid programme mis iseseisvalt eemaldavad mittevajalikud failid. Kuid neid programme tuleb kasutada ettevaatlikult, kuna vale seadstus võib kustutada arvuti tööks vajalikud failid ning seega ei tohiks neid programme kasutada, kui ei ole varem kokku puutunud selliste tegevustega.

Veel võib arvuti aeglaseks teha kahjustada saanud kõvaketas. HDD põrutada saamisel, tekib kettale kriimustus või mõni muu vigastus, mille tagajärjel võib kaduda kettal olnud info.

Kui aga pole arvutis väga pahna ja ka ketas on terve, võib viga hoopis olla selles, et arvuti kasutab palju ressursse ja tänu sellele on aeglane. Kui kasutada mitmeid programme üheaegselt või kasutada nõudlike programme, peaks arvutil olema ka piisavalt RAM-i (operatiivmälu). Tänasel päeval peaks olema igal arvutil VÄHEMALT 4GB ram-i, et arvuti töötaks sujuvalt. Mida rohkem operatiivmälu arvutil on, seda rohkem programme suudavad koos töötada.

Kui teie arvuti on aeglane, olenemata põhjusest, tooge see meie juurde ja me lahendame teie probleemi!